Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → Zemi v budoucnu ozáří dvě slunce

Přidáno: 20. 01. 2011 | Trvalý odkaz | Komentáře


Již brzy bychom se mohli dočkat, nové hvězdy, která ozáří naší planetu. Rudý obr, hvězda Betelgeuse v souhvězdí Orionu, vzdálená 1300 světelných let od Země, může kdykoli vybuchnout a proměnit se tak v supernovu, zařící více než naše současné Slunce. Ta by na několik týdnů proměnila noc v den, do chvíle než vyhasne a stane se z ní černá díra či neutronová hvězda. Tím bychom získali druhé jasnější slunce, ne však na dlouhou dobu. To, že k tomu může dojít, nahrává do karet lidem, co věří v apokalypsu roku 2012. Je faktem, že tato hvězda vypotřebovává své palivo a ztrácí na váze. Zda k tomu dojde, je otázka může to být za rok, ale také až za milion let. A proč by měla být tato hvězda právě tou apokalyptickou? Může za to její název Betelgeuse, ten bývá spojován s ďáblem, ale spíše je spojen s mystickou bytostí řádu všehomíra Al-Jauza (slovo Betelgeuse je odvozeno od arabského spojení „jad Al Jauza“, což znamená „ruka Al-Jauzy“).

Dle mého názoru se nedožijeme toho dne, ale kdo ví, třeba to bude právě za rok. I když kdo by stál o to, aby noc byla jako den. To by hodně narušilo přírodu a také životy lidí. Co si myslíte stane se to za rok, nebo to bude až o hodně let později. napište svůj názor do komentářů.


Animace hvězdy Betelgeuse

Video online


Zdroj námětu: novinky.cz, youtube.com


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

Áda - Čtenář | Vloženo: 21. 01. 2011
Ahoj zajímavý článek. Já asi budu patřit těm lidem, kteří nevěří, že vybuchne. Ale co já vim :)


Petr Král - Admin | Vloženo: 21. 01. 2011
No já si taky myslím, že k tomu nedojde. Ale do budoucna nikdo nevidí. Takže nad tím visí velký otazník. Necháme se překvapit. ;-)


Čerf - Čtenář | Vloženo: 24. 01. 2011
Kdo ví, i já se nechám překvapit. Příslušné instance si do toho od nás, myslím, nenechají moc mluvit.


Petr Král - Admin | Vloženo: 24. 01. 2011
Díky za názor, jinak příště stačí poslat příspěvek jen jednou.