Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → Verdict Free

Přidáno: 30. 09. 2007 | Trvalý odkaz | Komentáře


Verdict free je výborný anglicko-český a česko anglický slovník. Je to freeware, to znamená, že je zadarmo a je volně šířitelný. Je velmi dobře propracovaný. Má velmi jednoduché ovládání a je vhodný i pro úplného začátečníka.

Obsahuje velmi rozsáhlou slovní zásobu. Je dobrý hlavně tím, že na každé hledané slovo dokáže najít i velké množství synonym, to je jeho velkou výhodou. Jeho další výhodou je, že umožňuje takzvané „zaparkování na okraj“, to znamená, že po aktivacii této volby se slovník zobrazí v pravé části obrazovky a případné okno, které bylo úplně otevřené (maximalizované) zmenší tak, aby ho slovník nepřekrýval. Nevýhodou je pro slovenského užívatele může byť, že když chce přeložii nějaké slovo do angličtiny, musí ho do vyhledávání vložit v češtině (protože je to česko-anglický slovník). Program obsahuje i krátkou, ale zároveň velmi dobře propracovanou a jednoduchou nápovědu. Myslím, že Verdict Free je nejlepší počítačový slovník, který sem kdy viděl a všem ho doporučuji. Stáhnout si ho můžete z jeho domovské stránky www.microton.cz.

Tento článek je českým překladem původního článku od Powerfightera, což je přezdívka mého slovenského kamaráda Tomáše Mrázka.
Poznámka autora webu : Program považuji za docela dobrý, kdybych ho měl hodnotit jako ve škole dal bych mu 2-.


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...