Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → V krátkosti...podruhé

Přidáno: 10. 10. 2010 | Trvalý odkaz | Komentáře


Žena našla v láhvi mrtvou žábu - Tak takovou věc by asi nikdo nechtěl zažít, ale byla ji postižena Isolde Beesleyová. Ta si v britském obchodním gigantu Asda zakoupila láhev španělského desertního vína Moscatel de Valencia s mrtvou žábou. Ke smůle bohužel z láhve upila a že něco špatně zjistila až když jí bylo špatně. Supermarket chce za prodaný výrobek žalovat. Obchodníci ženě však nevěří a odmítají kompenzaci. Vina je dle mluvčího na straně zákaznice. Co není v dnešní době možné, takže pozor na to co pijete. Aby jste tam neměli nemilého návštěvníka.

Medúzy, levná energie ? - Dosti neobvyklý je nový objev vědců ze Švédska. Ti navrhují zkapalnění medúzy aequorea victoria žijící u pobřeží Severní Ameriky, cílem toho je získání světélkující proteinu GFP obsahujícího miniaturní buňky pracující jako palivová látka. Tuto převratnou technologii navrhl a vyvinul Zackary Chiragwandi z Chalmersovy technické univerzity v Götebogu. Jeho vynález by pak mohl pohánět nanotechnologie, pracovat například uvnitř lidského těla, bez přísunu energie zvenčí diagnostikovat a léčit lidi. Nanotechnologie je považována za budoucnost v medicíně. Nanotechnologie se pohybuje v rozměrech atomů. Jeden nanometr je jedna miliardtina metru. Bohužel je to technologie v zárodku, což je dle mého názoru celkem škoda, již nyní by se tyto technologie jistě hodily, ale myslím, že budoucnost bude právě v těchto nových moderních technologiích.

Nejmenší byt světa, najdete ho v Římě a stojí 1,21 miliónu korun. - Tak trochu neobvyklou nemovitost naleznete v metropoli Itálie, byt o velikosti pět metrů čtverečních, který byl dříve toaletou pro nosiče. Proč je tento byt natolik výjimečný, myslím že to bude hlavně polohou v srdci Říma na malebném náměstí zvaném Piazza di Sant' Ignazio za budovou Palazzo Grazioli, sídlem které si často půjčuje italský premiér Silvio Berlusconi. Byt se nachází ve dvou podlažích, kdy v tom prvním najdete koupelnu se sprchou, umyvadlem a toaletou. V patře pak naleznete prostor na menší postel. V tomto neobvyklém bytě je i jedno okno, ale to otevřete jen pokud k němu vyšplháte přes postel. Tak co říkáte na nabídku nejmenšího bytu světa, nezvyklá že ? Docela by mně zajímalo, kdo si tuto podivnou nemovitost koupí.

Zdroj námětu: novinky.cz


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...