Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → V krátkosti 9. září 2014

Přidáno: 09. 09. 2014 | Trvalý odkaz | Komentáře


Ilya Efimovich Repin (1844-1930) - Portrait of Leo Tolstoy (1887) Dnes přesně před 186 lety se narodil rusky spisovatel a filosof Lev Nikolajevič Tolstoj, jež proslul jako představitel realismu. Mezi jeho díla řadíme Vojnu a mír, Anna Kareninu, Vzkříšení, Smrt Ivana Iljiče, Kavkazského zajatce aj.


Nový trik podvodníků

Národní bezpečnostní tým CSIRT.CZ včera varoval před dalšími podvodnými e-maily, jež se začaly objevovat v ČR. Podvodníci se nově zaměřili na majitele internetových domén (s koncovkou .cz), od kterých požadují smyšlený poplatek za prodloužení platnosti domény. Jde však o podvod a k žádnému prodloužení nedojde, hlavně je na tomto emailu matoucí to, že je psán správně česky, plus je přiložena reálná faktura, která neobsahuje jako příloha žádný virus, to se však může brzy změnit. Proto, nejste-li si jistí obraťte se na svého registrátora, rozhodně nic neplaťte.


Opakovaně také dochází k odesílání již z minulosti známé zprávy údajného nájemného vraha, jež po své oběti požaduje zaplacení určité částky, jako cenu za to že to neudělá a podá informace k dopadení objednatele, v tomto případě jde o anglicky psaný email, ale není vyloučeno, že i tento bude mít v budoucnu svou českou jazykovou mutaci. Každopádně jde opět o podvod.


Zdroj: novinky.cz, google.com, wikipedia.org


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...