Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → V krátkosti 8

Přidáno: 30. 09. 2011 | Trvalý odkaz | Komentáře


Po dost dlouhé době se zběžně podívám společně s vámi na témata, která více méně ovlivnila dění ve společnosti, nebo jen více méně ovlinila mě. Jako pokaždé to bude formou krátkých článečků s drobným nastíněním problematiky. Dnes i s videem, jedno téma bude z oblasti vesmíru a pak se podíváme také na jednu poměrně zvláštní komunitní síť.

Poradce ministra zdravotnictví plánuje revoluční typ zdravotního pojištění

Pavel Vepřek nastínil možnost nového typu zdravotního pojištění. To by se mohlo do budoucna skládat ze dvou částí - první by se strhávala z platu a závisela by na příjmu klienta a druhou by si stanovila pojišťovna sama dle svých potřeb. Podobný typ pojištění už funguje v Nizozemí. Tento typ pojištění by byli ochotné již nyní zavést některé zdravotní pojišťovny. Jak to nakonec se šetřením v naší zemi dopadne, je velkou otázkou. Teď na rovinu, co si myslíte o tomto "poměrně geniálním" nápadu? Já se raději nevyjádřím, protože slova by mi nestačila.


Časosběrné video z ISS

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) obletí svět za 91 minut, video z jejího obletu poskládané z mnoha snímků si prohlédněte v jedné jediné minutě. Video poskládal americký učitel James Drake a následně ho zavěsil na internet, to si posléze získalo opravdu velký ohlas. Nyní se na něj podívejte i vy.


Video online


Revoluční sociální síť

Není to tak dlouho, co mi můj dlouholetý kamarád ze Slovenska poslal odkaz na dost zvláštní článek na tamějším zpravodajském serveru. V něm se dozvíte informace o poměrně divné skupině lidí, kteří jsou členy skupiny navenek nazvané MyMicrobes. Ta se svými 159 členy není nijak rozsáhlá, ale řekl bych, že to bude právě bizardním zaměřením celé této skupinky lidí. Mezi obvyklými údaji jako je jméno a email, je třeba ke členství zaplatit poměrně vysoký členský poplatek 2100 dolarů a zaslat vzorek stolice. Cílem autorů je získat skupinu lidí, kteří mají problémy se střevními bakteriemi. Členský poplatek je prakticky úhradou za profesionální laboratorní vyšetření. Pokud se chcete připojit, adresa je následující: my.microbes.eu. Řekl bych, že to bude z krátkých článků pro dnešek všechno, další čekejte již zítra.


Námět: novinky.cz, magazin.atlas.sk a youtube.comSdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...