Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → V krátkosti 7

Přidáno: 08. 06. 2011 | Trvalý odkaz | Komentáře


Dnešní série článků mně skutečně oslovila. To, co je možné, člověka až zaráží, takových zbytečností a plýtvání na straně jedné, ale i nepochopitelné chování našich zákonodárců na straně druhé, no podle tohohle popisku je jasné, že dnešní série článků bude určitě zajímavá.

Školné na vysokých školách je blíže, než si myslíme

Dlouho se o tomto tématu ani nehovořilo a nyní je opět na pořadu dne, již nyní má určitou formu a návrh by mohl být schválen již koncem letošního roku. Roční poplatek za studium by činil 0 až 20000 korun ročně, podle prestiže fakulty či oboru. Fungovalo by to tím způsobem, že banky by studentům poskytly státem garantované půjčky, školy by peníze dostaly hned a studenti by je spláceli po skončení studia a dosažení průměrného platu. Tato forma má však několik nedostatků, které musí zákonodárci nějak vyřešit. Je zde také otázka, zda platit přímo či tzv. odloženě. Plánované datum zavedení je v akademickém roce 2013/2014. Jak tahle akce naší vlády dopadne je však otázkou. Neustálé dohady a nesrovnalosti ve vládě by mohly poslat návrh pod stůl, ale asi k tomu nedojde, i když uvidíme, nechejme se překvapit.

Budou horníci dřít do sedmdesáti?

Dalším poněkud nesmyslným nápadem je zavedení odchodu do důchodu kolem 70 roku věku, tohle je však nemyslitelné pro všechny těžce pracující, ostatně ani já ve svém oboru si nedovedu představit práci za hranicí 70 let, ale je velmi pravděpodobné, že k tomu dojde. Je dost možné, že pracující se ani důchodu nedožije, tato situace je neúnosná a bude mít jistě své následky. Ani odborníci si nedovedou představit, jak by mohli např. horníci pracovat v tomto věku, když většina z nich má zdravotní problémy mnohem dříve.

Zbytečné plýtvání státním majetkem

...aneb jak poslat státní majetek ke dnu. Tak nějak jednala v posledních letech řecká vláda, ta svou neschopností vyplácela důchody několik let mrtvým lidem a docházelo tak k velkým finančním únikům, které nebyla ekonomika schopna kompenzovat a situace dopadla jak dopadla. Je zde vidět, že špatné hospodaření se nevyplácí a nyní za to platíme i my ostatní.


Zdroj námětu: novinky.cz


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...