Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → V krátkosti 5

Přidáno: 01. 05. 2011 | Trvalý odkaz | Komentáře


Mohlo by se zdát, že tento blog pomalu končí, ale není tomu tak, jak jsem psal v minulých týdnech, byl jsem na praxi v ústecké nemocnici a nebyl čas na psaní. To je ale již minulost a dnes přináším nový článek ze série v krátkosti.

Vysokoškolský titul za pouhé dva roky

Ano, podle připravovaných reforem ministra Dobeše to bude v budoucnu možné. Akademické obci se to však vůbec nelíbí a mohlo to vést k destabilizaci školství. Tak jsem sám zvědav, co se ještě v naší zemi vymyslí. Za chvíli bude možné mít vysokou školu téměř bez práce, ale kdo bude manuálně pracovat, zřejmě nikdo.

Připravovaná novela vysokoškolského zákona bude obsahovat:

  • Dvouleté studijní programy na VŠ (dosavadní nejkratší bakalářské jsou tříleté).
  • Jednoleté navazující magisterské studium pro odborníky z praxe.
  • Možnost získat malý doktorát (PhDr.) bez magisterského titulu.
  • Novou Agenturu pro kvalitu VŠ školství místo Akreditační komise.
  • Odložené školné.

Na záhadném vršku u obce Lačnov na východě Slovenska zřejmě neplatí gravitace

Říkáte si. Jak je to možné? Ani vědci zatím nedokáží tento jev rozumně vysvětlit a tak u slovenského Lačnova teče voda do kopce, to samé udělala i kovová koule, která se koulela směrem nahoru nebo odbržděný autobus, který jel také do kopce, místo z kopce. Celkem mně zajímá jak tahle záhada dopadne, ale nyní je jedním z míst, kde se tohle děje. Příkladem je americký Mystery Point na videu níže.


Video online

Do penze v 67 letech

Je dost dobře možné, že budeme v budoucnu pracovat až do smrti, ale prozatím je to na hranici 67 roku života. Co si myslíte zvládnete manuálně pracovat do tohoto věku? Podle lékařů a odborníků to možné zatím není. Česká společnost na tom není se zdravím tak dobře, abychom si mohli takový pozdní odchod do důchodu dovolit. Něco jiného je to u povolání, kde se používá převážně myšlení. Ale i tak je to na hranici snesitelnosti, je dost dobře možné, že se lidé tohoto věku ani nedožijí, může za to uspěchaný a nezdravý životní styl, civilizační choroby a další aspekty. No uvidíme, jak to všechno dopadne a zda nebudeme pracovat až do konce svých dnů.


Zdroj námětů: novinky.cz, youtube.com


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...