Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → Události posledních dnů

Přidáno: 19. 03. 2011 | Trvalý odkaz | Komentáře


Uplynulé dny jsou jako obvykle plné informací, událostí a novinek, já se pokusím říct ty nejdůležitější, které hýbou českou i světovou společností. V našich luzích a hájích se děje mnohé, ale poslední dny jsou ve znamení nalezení ostatků Aničky J.(9), ta zmizela minulý rok v říjnu, bohužel prosby její rodiny nebyly splněny a tak ji policisté před několika dny nalezly poblíž místa zmizení. Bohužel mrtvou a následnou pitvou bylo zjištěno násilné zavinění její smrti. Nic nebývá bez trestu, a proto byl již v tomto případě obviněn údajný pachatel Otakar T.(41) Jak vše dopadne je velkou otázkou, ale myslím si, že pokud je on tím pachatelem, bude po zásluze potrestán, i když co je v naší zemi po zásluze, ale nechme se překvapit.

Další příběhem z naší republiky je případ malé Natálky, ta byla se svou rodinou napadena žháři ve Vítkově, jde rovněž o mediálně známý případ, který má možná již nyní svůj závěr, všichni 4 pachatelé byli dnes Vrchním soudem posláni na celkem 84 let, tady je jasně vidět, že se formuje nový soudní precendens v případě rasových trestných činů. Soudy tak jasně dávají najevo, že podobné činy budou tvrdě postiženy takto vysokými tresty. Všichni pachatelé jsou ve vazbě a již brzy budou převedeni do výkonu trestů, po dnešním pravomocném rozsudku.

Světové události se také neustále vyvíjí, na mysli mi teď ustaly 2 události, co hýbou světem, prvním je vyhrocená situace v Lybii, ta se naštěstí po intervenci OSN již sklidnila a je patrně zažehnána, ale abych se nevěnoval jen tomuto tématu, vrátím se k předchozím článkům a tím k situaci v Japonsku, tam se krize v jaderné elektrárně Fukušima 1 neustále mění, poslední zprávy hovoří o možné konzervaci elektrárny, podobně jako v Černobylu v roce 1986, na pomoc tam byli vysláni i tokijští dobrovolní hasiči, ti mají stabilizovat situaci a zabránit katastrofě, elektrárna je stále zvenčí chlazena a byl k ní údajně úspěšně přiveden elektrický kabel, tím by se mohlo obnovit napájení a chlazení reaktorů. Doufejme, že se situace vyvine v kladném slova smyslu. Jinak na pomoc Japonsku míří i čeští záchranáři a naopak Japonsko v minulých dnech opustila řada českých občanů, pro něž byly vyslány i 2 vládní speciály.


Aktuální zpravodajství: tn.cz, idnes.cz, novinky.cz

Témata jsou to jistě zajímavá, v mnohém tragická a jelikož nekončí, nadále se jim věnuji. Již zítra další článek tentokrát už s pozitivním zaměřením.

Zdroj: novinky.cz, tn.cz, telvizní vysílání TV Prima a TV Nova


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...