Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → Snižování tarifních platů státním zaměstnancům

Přidáno: 28. 08. 2010 | Trvalý odkaz | Komentáře


Hlavní otázkou posledních dnů je zajisté otázka, zda dojde či nedojde ke snižování platů. Je celkem ironií, že se ke snižování tarifních platů vyjadřuje i někdo, kdo má na svědomí např. zavedení poplatků ve zdravotnictví. Ano je jím bývalý ministr zdravotnictví Mudr. Julínek. Ten na svém blogu na idnes.cz uvádí následující:

Rozumím tomu, že ministr Drábek musí stejně jako ostatní šetřit státní kasu. Tento návrh se však ve zdravotnictví zcela míjí účinkem. Platy sester či lékařů řady nemocnic jsou sice určovány tarifními tabulkami stejně jako platy úředníků či učitelů, zdravotníci však na rozdíl od nich nejsou vypláceni ze státního rozpočtu, nýbrž ze systému veřejného zdravotního pojištění.
Zdroj: julinek.blog.idnes.cz

Z blogu dále vyplývá, že snížení platů u zdravotníků se míjí účinkem a pro státní rozpočet má zcela nulovou hodnotu. V tomto případě jsem s panem Julínkem zajedno.

Kritika snižování platů státních zaměstnanců prochází všemi sférami lidského života, dobrým příkladem jsou např. horké diskuze na komunitních sítích případně pod články týkajícími se snižování platů. To jak to dopadne, se uvidí v následujících týdnech. To budou naši zákonodárci projednávat zákony týkající se změn platů a všeho ostatního pro rozpočet této republiky na rok 2011.

Situace je o to horší, že problémů je v posledních dnech trochu více, dobrým příkladem je hodně bizardní rada VZP pro pacienty, a to je následující, že by si pacienti měli prát své vlastní obvazy, aby ušetřili, tomu můžeme říci pravý Kocourkov. To je dobrým příkladem toho, že k řešení je toho velice hodně. A uvidíme jak celá situace dopadne, pokud ale nedojde k vyřešení hlavního problému a to jest platů, můžeme se všichni připravit na to, že dojde k vlně stávek a tak podobně. Musíme tedy doufat, že to politici vyřeší rozumně a k naší spokojenosti.

Zdroj námětu: novinky.cz


EDIT 05. 09. 2010, 22.30:
Téma stále sleduji, jakmile budou známy informace o výsledku práce našich zákonodárců, najdete zde nový článek.


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...