Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → Recenze Hitachi DZHV-584E

Přidáno: 15. 01. 2012 | Trvalý odkaz | Komentáře


Nebyl bych to já, abych si při občasné návštěvě jakéhokoliv města neudělal menší radost. Jelikož jsem hračička, to už jste jistě poznali, musela to být radost technického rázu. Pokud jste znalí techniky, možná už něco napoví samotný název, pokud ne, tak to stejně za chvíli napíšu.

Podobně jako v minulém roce jsem i tento pátek navštívil prodejnu Datart v OC Central v Mostě. A při prohlížení různých výrobků, různých cenových kategorií jsem narazil na výše uvedený výrobek Hitachi DZHV-584E, jistě Vás už zajímá, co je to vlastně zač. No nebudu už napínat a napíšu to. Jedná se o kapesní digitální kameru schopnou zaznamenat Full HD video a samozřejmě pořídit nějaké ty fotografie.

Za cenu přesahující 2000 Kč se dá pořídit již slušný výrobek, jako je právě tento, má své mouchy, ale klady stále převažují a za dva dny používání a testování jsem s kamerou spokojený. Je to také tím, že je moje první, nikdy jsem žádné takové zařízení nevlastnil. Ale zpět k samotnému přístroji. Při rozbalení naleznete uvnitř: kameru, baterii, nabíječku, HDMI kabel, kabel pro připojení k PC a současně i TV kabel, CD s ovladači a druhé CD s uživatelskou příručkou a šikovné pouzdro na opasek. Jedinou vadou na kráse tohoto továrního balení je absence české uživatelské příručky v papírové podobě, tu tam zkrátka nenajdete, prodejce to naštěstí kompenzuje možností stažení návodu k obsluze z přiloženého CD. Dalším prvkem, který v balení nenajdete, je SD/SDHC/MMC paměťová karta, tu si každý musí dle své libosti zakoupit sám. Kamera podporuje paměťové karty až do velikosti 16GB, to znamená, že s ní vyfotíte více než 8000 fotografií nebo natočíte přes 200 minut FULL HD videa.

Nejsem tu, abych hodnotil paměťové karty, ale abych se podíval na zoubek této kameře. Při zapnutí se kamera tváří jako každý jiný přístroj, menší problém ale zjistíte v menu přístroje, tam by jste marně hledali češtinu, ta mezi podporované jazyky bohužel nepatří, zato tam naleznete: angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, portugalštinu, čínštinu, ruštinu a další. To je takové menší mínus, ale klady stále převažují a to je rychlost odezvy přístroje, jeho snadné použití a v neposlední řadě samotné FULL HD video.

EDIT 17.1.2012

Jelikož jsem slíbil v komentářích výsledek testování, přináším několik čísel na závěr:
- na jedno nabití bakterie vydrží přístroj nahrávat přesně 1 hodinu a 10 minut
- na jedno nabití nahrajete FULL HD video o celkové velikosti 3.1 GB
- nabíjení přístroje trvá přibližně 2 a půl hodiny

Technické parametry:

Senzor: CMOS 1/3.2"
Rozlišení: 5.0 Megapixel
Paměť:
interní 128MB Flash Memory
externí až 16GB SD/SDHC/MMC
Formát videa: H.264 (AVI): QVGA, WVGA, 720p, 1080p
Zoom: čtyřnásobný digitální
Displej: 3.0 TFT (960x240 pixelů) - 16:9 širokoúhlý
Rozhraní: USB 2.0, HDMI
Baterie: Li-lon
Napájení: přes USB, přes externí nabíječku
Rozměry: 17x107x57mm
Hmotnost: 97 gramů +- 5gramů bez baterie


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

Ijacek.007 - Čtenář | Vloženo: 17. 01. 2012
Hoj zajímalo by mě jak dlouho dovede vestavěný akumulátor napájet kameru při nahrávaní. To že se na ni vejde cca 200minut nahravaného videa je fajn ale přece jen jak dlouho skutečně vydrží natačet je věc druhá :-)


Petr Král - Admin | Vloženo: 17. 01. 2012
Ahoj, výdrž je doplněna do článku společně s dalšími zajímavými fakty. :)