Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → Poplatky, snižování platů a co ještě?

Přidáno: 12. 09. 2010 | Trvalý odkaz | Komentáře


Doplněno 12.9.2010 16:26 - Zní to celkem hrozivě, ale realita bude možná ještě horší, dle mého názoru bude příští rok velmi obtížným a jak to bude opravdu se zatím dá jen spekulovat. Ale zpět k tématu, jistě jste v posledních dnech zaznamenali zprávy o navýšení poplatků ve zdravotnictví, tím se nechvalně známe "julínkovy poplatky" ještě zvýší, podle nynějšího ministra zdravotnictví Hegera to má být následovně:

  • poplatek za pobyt v nemocnici 100 Kč (nyní 60 Kč)
  • poplatek za návštěvu ambulantního specialisty bez doporučení praktického lékaře 90 Kč (nyní 30 Kč)
  • vyjmutí zhruba 400 léků do 60 korun z bezplatného hrazení zdravotní pojišťovnou

Vrcholem toho má být stanovení péče, která bude poskytována na zdravotní pojištění a která může být zpoplatněna tzv. nad rámec standardu. Tím pan ministr hodlá ušetřit tolik potřebné miliony, ale co tím vlastně ušetří, dle mého názoru, akorát zamezí přístup k něčemu lidem, jenž si to nebudou moct dovolit a možná je tím i ohrozí na životě, to by pan ministr taky měl brát v úvahu, aby jeho škrty a změny zákonů nepřinesly spíš problémy, než zisk pro státní kasu.

Dalším problémem posledních dnů je snižování platů a šetření snad ve všech odvětvích a na všech ministerstvech. Zatím jediná skupina byla ve svém odporu úspěšná, ano soudci si zajistili že jejich platy budou i nadále nedotknutelné, jak včera sdělil Ústavní soud ve svém rozhodnutí. Ostatní si patrně počkají a podle mně se ani nedočkají, jak řekl pan premiér, škrty budou a neovlivní je ani stávka. Tak si asi budeme muset počkat jak tahle situace dopadne a jak zasáhne každého státního zaměstnance.

Situace se vyhrocuje, do konce roku opustí jednotlivá ministerstva stovky zaměstnanců a podle posledních správ i civilních zaměstnanců Armády ČR.

Zdroj námětu: novinky.cz


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

K tomuto článku nebyly do této chvíle přidané žádné komentáře. Buďte prvními, co článek okomentují...