Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → Naletěl jsem, varování před GSM locator.net

Přidáno: 30. 07. 2011 | Trvalý odkaz | Komentáře


Ani nevím, proč mně napadlo klikat na odkaz z neznámých emailů, byť se to celé tvářilo poměrně důvěryhodně. Říkal jsem si, že je to zajímavá funkce. Po kliknutí na odkaz jsem se dostal na stránku a nebylo mi divné odeslat jednu SMS za 79 Kč, ale co následovalo, už docela divné bylo. Chtělo to po mně odeslání dalších 2 SMS, údajně jako potvrzení - první s textem: Potverdite, za mate vice nez 18 let?? Pak zaslete SMS s textem 455754 ano a druhá s textem: Souhlasite s podminkami?? pak zaslete SMS s textem 455754 ano. Dohromady mě tahle legrace tedy stála 3 x 79 Kč = 237 Kč. Výsledek byl k ničemu, žádnou odpověď na svůj dotaz jsem nedostal, byť to zprvu vypadalo, že nějak odpověď bude. Došla totiž SMS s textem: Vase heslo: 6745364598. Takže varuji, neklikejte na jakékoliv odkazy z mailů které neznáte, i když se budou tvářit jakkoliv důvěryhodně a budou na české doméně. Já naletěl na odkaz z následujících emailů:

  • lizsamarnoa@seznam.cz
  • romenrlii@seznam.cz

Odkaz vždy vedl na stránku: gsmlocator.net.


O to více jsem se divil při sledování večerních zpráv na TV Prima, kde před těmito stránkami varovali, údajně patří ruskému podnikateli a jsou podvodné, navíc ilegální a zasahují do práv lidí. Kdyby toto varování přišlo dříve, nemusel jsem přijít o peníze. Takže ještě jednou nevyužívejte tuto stránku, pouze naletíte a přijdete o peníze. Tolik moje osobní zjištění, které se projeví na mém telefonním účtu.


EDIT:

01. 08. 2011, 00:10 - Emaily přibývají každý den, jak vidím tomu podvodníkovi to nestačí, emaily se ke všemu mění a proto je není možno házet do spamu. Dva nové emaily ze kterých přišel podobný text vedoucí na stránku gsmlocator.net: shadrseau@seznam.cz, angplione@seznam.cz. Od napsání článku se počet emailů zdvojnásobil, jsem zvědavý, jak dlouho to bude ještě trvat.


02. 08. 2011,16:41 - Přidávám novou emailovou adresu nikkgerzr@seznam.cz, ze které to také může přijít.


Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

baraja - Čtenář | Vloženo: 02. 08. 2011
Mě to přišlo taky, ale protože sleduju co se děje, tak o této službě vim ;) Přidej ještě email: nikkgerzr@seznam.cz, z toho to přišlo mě. Snad si nevytvoří účet na baraja a nebude rozesílat vzkazy ;)


paut teutul - Čtenář | Vloženo: 02. 08. 2011
dutý hlavyyy:-))


Petr Král - Admin | Vloženo: 02. 08. 2011
Hezké říkat duté hlavy, ale až naletíš ty, tak se budeš pěkně divit. Ten kdo říká, že nikdy nenaletí, tomu se to stane hodně brzy. Emailová adresa nikkgerzr@seznam.cz doplněna do článku.


David Klouček - Čtenář | Vloženo: 05. 08. 2011
Nepřijde mi normální se na tohle nechat nachytat, prostě seš debil a ještě odešleš všechny 3 SMS.. Já na tom webu taky byl a nenapadlo by mě tomu věřit. Snad je jasný, že informaci o poloze může zjistit operátor, navíc by to bylo nezákoný (což je logický), tak od toho nemůžeš čekat nic dobrýho, ne? A ten blbej překlad taky o něčem svědčil..


Petr Král - Admin | Vloženo: 05. 08. 2011
Urážky si nech pro někoho jiného, normální to nebylo to uznávám, ale vypadalo to dost důvěryhodně a zvědavost byla silnější, rozum šel trochu stranou, teď toho lituji, ale zase by nevznikl tento článek, na který mi chodí dost lidí na blog. Příspěvek v komentářích nikam nemizí, stačí kliknout po přidání na nabízený odkaz a hned tě to přesměruje na verzi s aktuálním počtem komentářů a také s tvým komentářem, není třeba přidávat dva komentáře chvíli po sobě.