Blog Petra Krále

blog.gni.czČlánky → Kajínek, aneb znát pravdu je nebezpečné

Přidáno: 23. 09. 2010 | Trvalý odkaz | Komentáře


Titulek jistě mluví za vše, ale proč se o tomto vůbec zmiňuji. Jako mnoho lidí jsem neodolal a včera šel do kina na film Kajínek.

Film inspirovaný skutečným příběhem Jiřího Kajínka je v mnohém dosti podobný realitě, ale abych moc neprozrazoval a nepřipravil Vás tak o hlavní zápletku. Dojmy jsou převážně kladné, film je zpracovaný dle reality, jen se odlišuje tím, že postavy vystupují pod jinými jmény, snad jen pan Kajínek je pan Kajínek, což se mi zdá celkem zvláštní, že by tvůrci měli nové informace o případu? Možná, že i ano, podle toho co jsem pochytil na sociální síti Facebook.com, si již policie vyžádala kopii filmu k vyšetřování. Jsem tedy zvědavý jak se to dále vyvine. V tomto případu je mnoho otázek, a o to jak se to stalo doopravdy, se zajímá mnoho lidí.

V závěru filmu je zmíněno, že všechny dosavadní pokusy o obnovu procesu pana Kajínka byly zamítnuty a o jeho případ se zajímali již tři ministři spravedlnosti a nyní je případ i u mezinárodního soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Jak to bylo doopravdy? To je velká otázka. Ale dost řečí a následujte mně a jděte se podívat na tento film o skutečných událostech psaných životem.


Trailer k filmu Kajínek

Video online


Film o filmu Kajínek

Video online
Sdílet: (otevření do nového okna)

Facebook Google +

Let-balonem-468x60_CZehub

Přidat komentář

Přezdívka/jméno: (nutno vyplnit)Váš email: (nutno vyplnit)Zpráva: (nutno vyplnit)Pro kontrolu vypočtěte: 25 - 5 =


Uložené komentáře

neco - Čtenář | Vloženo: 22. 10. 2010
Film inspirovaný skutečným příběhem Jiřího Kajínka je v mnohém dosti podobný realitě - jak muzes vedet jaka je realita? JEDINEJ, kdo vi, jak to bylo je Kajinek. film je zpracovaný dle reality, jen se odlišuje tím, že postavy vystupují pod jinými jmény, snad jen pan Kajínek je pan Kajínek - tak tohle je snad pokus o vtip? Ten film je smysleny minimalne z poloviny, jak rekl sam autor. Jmena je to nejmensi, co bylo zmeneno. Prober se proboha!


Petr Král - Admin | Vloženo: 22. 10. 2010
Komentovat spam nebudu, máš (máte) pravdu, realitu zná jen on, ale myslet si mohu, co chci a tak to také píšu. Ještě jednou tu uvidím dva naprosto shodné komentáře a tuto funkci webu omezím !